לתמיכה ו/או עזרה חייג:
טלפון: 052-8987111לחץ לחיוג

תמרורי אזהרה והתראה

 
 
תמרור 111 - הכביש הולך וצר מצד ימין -44%
תמרור 122 - רמזור -44%
תמרור 152 - רוח צד -44%
תמרור 151 - תאונה -44%
תמרור 146 - בעלי חיים -44%
תמרור 143 - אבנים מידרדרות משמאל -44%
תמרור 142 - אבנים מידרדרות מימין -44%
תמרור 139 - תמרור עצור בהמשך הדרך -44%
תמרור 144 - פסי האטה -44%
תמרור 129 - מפגש מסילת ברזל -44%
תמרור 115 - צומת קמץ ימינה -44%
תמרור 110 - הכביש הולך וצר מצד ימין -44%
תמרור 108 - אזהרה והדרכה בעקומה חדה -44%
תמרור 106 - דרך מפותלת -44%
תמרור 105 - עקומה שמאלה ואחכ ימינה -44%
תמרור 104 - עקומה ימינה ואחכ שמאלה -44%

סוף המידע

אין מוצרים נוספים

עמוד מתוך 3  [ הקודם | הבא ]

חיפוש מתקדם

מספר תווים מינימאלי: 2

תמרורי התראה ואזהרה

נהיגה בכביש מחייבת תשומת לב, זהירות והקפדה על חוקי התנועה. בין המרכיבים החשובים של ניהול התנועה ניתן למצוא תמרורי התראה ואזהרה. תמרורים אלו מספקי מידע לנהגים על סכנות אפשריות ומתן הנחיות חשובות לניווט ונהיגה בטוחה יותר, ובעצם מטרתם העיקרית היא להעביר את המידע הזה מספיק זמן מראש כך שלנהגים תהיה את היכולת הטכנית והזמן להגיב לסכנה בהתאם. הם משמשים כמערכת התראה מוקדמת, מעבירים מידע לגבי סכנות פוטנציאליות ומאפשרים לנהגים להתאים את מהירותם והתנהגותם בכביש בהתאם.תמרורים אלו נועדו להיות ניתנים לזיהוי והבנה בקלות, תוך הבטחת תקשורת ברורה של מידע קריטי לכל משתמשי הדרך. כעת נבחן את הסוגים השונים של תמרורי התראה ואזהרה, משמעויותיהם ומדוע הם חיוניים להבטחת הבטיחות בדרכים.

תפקידם של תמרורי התראה ואזהרה

תמרורים המשמשים התראה ואזהרה משפרים ומגבירים את הבטיחות בדרכים. הם משמשים כתקשורת יזומה בין רשויות התנועה לנהגים ואף הולכי הרגל, עוזרות למנוע תאונות ולמזער סיכונים. על ידי מתן הודעה מוקדמת על סכנות אפשריות, תמרורי אזהרה מאפשרים לנהגים להתאים את מהירותם, להחליף נתיב או לנקוט באמצעי זהירות אחרים הדרושים כדי למנוע תאונות או כדי להסדיר את נסיעתם בהתאם לתנאי הכביש. בין אם מדובר בתמרור עקומה חדה, תמרור מעבר חצייה או תמרור פסי האטה,תמרורים הללו הם רמז ויזואלי שעוזר לנהגים לקבל החלטות מושכלות ובטיחותיות.

סימון בולט של תמרורי אזהרה - צורת המשולש האדום

אחד המאפיינים המוכרים ביותר של תמרורי התראה ואזהרה הוא צורת המשולש האדום הייחודי שלהם. בחירת עיצוב זו היא מכוונת ומשמשת למשוך מיד את תשומת ליבו של הנהג. הצבע האדום מסמל סכנה ודחיפות, בעוד שהצורה המשולשת נבדלת משלטי דרכים אחרים, מה שמקל על הנהגים לזהות ולפרש אותם במהירות. פורמט סטנדרטי זה מבטיח שסימני אזהרה מובנים באופן אוניברסלי, ללא קשר למחסומי שפה וניתן לזהות את התמרורים.

תמרורי התראה ואזהרה נפוצים

תמרור מעבר חצייה: תמרור מעבר החצייה הוא תמרור אזהרה חיוני שנמצא בסמוך למעברי הולכי רגל ומספרו הוא 135. המשולש האדום המובהק שלו מכיל תמונה של הולך רגל חוצה כביש במעבר חציה. תמרור זה מזכיר לנהגים להיות ערניים ומוכנים לעצור עבור הולכי רגל, תוך שימת דגש על חשיבות מתן זכות הקדימה.

תמרור אופניים: תמרור אופניים מספר 137 אומר כי תנועת אופניים חוצה את הדרך בנתיב או על שביל מוסדר המיועדים לכך ומתריעים בפני הנהגים על נוכחותם של רוכבי אופניים. שלטים אלה כוללים משולש אדום עם סמל אופניים בתוכם המציין כי על הנהגים להיות זהירים ולחלוק את הכביש בבטחה עם רוכבי אופניים.

תמרור פסי האטה: תמרור מספר 144 מזהיר בפני המצאות פסי האטה בדרך ואומר לנהג לשים לב למהירותו, להאט במידת הצורך ולהתאים את מהירות הנסיעה בהתאם לאיזור. התמרור הוא משולש אדום שבתוכו ניתן לראות סימון של במפר.

תמרור כביש משובש: תמרור מספר 101 מזהיר בפני מהמורות, סדקים ובליטות בשטח או קטע מקורצף לצורך ריבוד מחדש. מטרתו להזהיר את הנהג כי הכביש שלפניו אינו חלק ויש להתאים את הנסיעה בהתאם, להוריד מהירות ולשים לב למהמורות ולמכשולים בהמשך הדרך.

החשיבות של מעקב אחר תמרורים

עמידה והקשבה לתמרורי התראה ואזהרה אינה רק חובה על פי חוק אלא גם מיועדת לשמירה על הבטיחות בדרכים שלנו ושל הסובבים אותנו בכביש. התעלמות מסימנים אלו עלולה להוביל לתאונות, לפציעות ואף למוות. על מנת להבטיח ולהגביר את הבטיחות בדרכים, על הנהגים תמיד להיות ערניים ולפעול לפי ההנחיות שמספקים תמרורים אלה.

תמרורי התראה ואזהרה ממלאים תפקיד חשוב בשמירה על הבטיחות בדרכים על ידי מתן מידע חיוני לנהגים ולהולכי רגל. צורת המשולש האדום הבולט והסמלים הברורים בתוכו מאפשרים לנהגים להיות מוכנים מפני סכנות אפשריות ומבטיחים שיהיה להם את הזמן להגיב בהתאם. הבנת התמרורים הללו, מעקב אחר הנחיותיהם ושמירה על ערנות בדרכים חיוניים למניעת תאונות ולהבטחת חווית נהיגה חלקה ובטוחה לכולם. זכרו, בטיחות בדרכים מתחילה בכם ובהכרת התמרורים השומרים על בטיחות כולנו.

שאלות ותשובות נפוצות

האם תמרורי התראה ואזהרה זהים במדינות שונות?

לא, תמרורים עשויים להשתנות במראה ובמשמעות בין מדינות שונות. בעוד שלטים רבים סטנדרטיים בינלאומית, קיימות כמה וריאציות כדי להתאים לצרכים אזוריים ספציפיים.

איפה ניתן לרכוש תמרורים?

כאשר רוכשים תמרורים חשוב לשים לב לרכוש מיצרן איכותי שמייצר תמרורים לפי התקן. לדוגמא, ישנם תמרורים עם דרישות למחזירי אורמסוימים וישנם אזורים שדורשים תמרורים מותאמים כמו תמרור עירוני ותמרור בינעירוני. ניתן לרכוש את כל סוגי התמרורים באתר טרפיק סייפטי ייבוא ושיווק תמרורים ומוצרי בטיחות.

האם יש צבעים ספציפיים לסוגים שונים של תמרורים אזהרה?

כן, תמרורי אזהרה והתראה בדרך כלל יופיעו בצורת משולש אדום בולט ובתוכו סמל שחור ומסביבו רקע לבן מה שמדגיש את התמרור ובולט מאוד לעין כי מדובר באזהרה כלשהי. בדרך כלל תמרורים מחולקים לפי צבעים. לדוגמה, תמרורים צהובים מציינים אזהרות כלליות, בעוד תמרורים כתומים משמשים להתרעות זמניות או הקשורות לבנייה.

האם יש תמרור מיוחד לרוכבי אופניים והולכי רגל?

כן, קיימים תמרורים ספציפיים להתריע בפני הנהגים על נוכחותם של רוכבי אופניים והולכי רגל, מבטיחים את בטיחותם ומעודדים התנהגות נהיגה אחראית.

האם נהג שלא יציית לתמרור אזהרה יהיה צפוי לקנס?

כן, התעלמות מתמרורים מתריעים עלולה להוביל לעבירות תנועה ולקנסות, שכן היא מסכנת את בטיחות הנהג ושאר משתמשי הדרך.

Copyright © 2024 traffic-safety.co.il. All rights reserved.

https://www.traffic-safety.co.il/%D7%AA%D7%9E%D7%A8%D7%95%D7%A8%D7%99%2D%D7%90%D7%96%D7%94%D7%A8%D7%94%2D%D7%95%D7%94%D7%AA%D7%A8%D7%90%D7%94/c-67-1-0.htm

אתר זה מופעל ע"י מערכת SafeSHOP, חנות וירטואלית מבית SRV אחסון אתרים
צור קשר - דואר אלקטרוניצור קשר - דואר אלקטרוני צור קשר - טלפוןצור קשר - טלפוןמצא אותנו ב- Wazeמצא אותנו ב- Wazeפנה אלינו ב- WhatsAppפנה אלינו ב- WhatsApp